Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Egzaminy w karate

Terminy egzaminów na stopnie kyu – treningi na prawach egzaminu:
Mokotów (obie grupy) – czwartek 28 listopada 2019 r.
Saska Kępa (obie grupy) – wtorek 3 grudnia 2019 r.
Ursynów (obie grupy) – środa 4 grudnia 2019 r.
Żoliborz- Bielany (obie grupy) – piątek 6 grudnia 2019 r.

Egzamin na brązowe pasy 3. – 1. kyu:
Ursynów (Koncertowa 4) – środa 11 grudnia 2019 r. godz. 19.15
UWAGA – Przełożony na środę 18 grudnia!

Tradycyjnie pod koniec roku kalendarzowego w Warszawskim Centrum Karate odbędą się treningi na prawach egzaminu na stopnie szkoleniowe kyu. Zdobyciu wyższego stopnia szkoleniowego towarzyszy zwykle zmiana koloru pasa noszonego z karategi. Forma treningowa jest mniej stresująca, szczególnie dla młodszych karateków, choć niekiedy i dorośli potrafią przeżywać egzaminy bardzo emocjonalnie 🙂

Po zdanym egzaminie – promocji na wyższy stopień kyu przez hanshi Tomasza Piotrkowicza 8. dan i dokonaniu opłaty egzaminacyjnej w wysokości 100 zł za jeden stopień odbiera się dyplom nadania stopnia, tzw. certyfikat. W wyjątkowych sytuacjach może nastąpić promocja o dwa stopnie kyu – nie dotyczy brązowych pasów – wtedy opłata egzaminacyjna wynosi 150 zł. Egzaminy na stopnie 3. – 1. kyu, czyli pasy brązowe kosztują 150 zł.

Zdający po raz pierwszy na stopień 10. kyu karate może przystąpić do egzaminu w stroju sportowym lub karategi. Po zdaniu egzaminu nadal nosi biały pas –  shiro obi (biały kolor jest zarezerwowany dla początkujących bez nadanego stopnia i tych, którzy zdobyli już 10. kyu). Zdający na stopnie wyższe powinni być ubrani w karategi z odpowiednim pasem i godłem klubowym na piersi (umieszczonym na bluzie karategi z lewej strony).

Osoby, które nie zostaną promowane na stopień kyu, bądź będą nieobecne w czasie egzaminu mogą przystąpić powtórnie do próby w styczniu. Proszę pamiętać, że można stawić się na egzamin w dowolnym terminie i miejscu, bez względu na grupę, w której się ćwiczy. Zarówno zdanie, jak i niezdanie egzaminu w danym terminie powinno jedynie zachęcić do dalszej wytrwałości i poprawieniu ewentualnych błędów w procesie treningowym.

Teoria dotycząca egzaminów na stopnie kyu i dan opisana jest w skrypcie szkoleniowym, który otrzymał każdy nowy adept Warszawskiego Centrum Karate.

Powodzenia i wytrwałości na drodze karate!