Shihan Michał Piotrkowicz 6. dan

Złoty medalista w kumite seniorów waga lekka na Warsaw Karate Open 2019, Mistrz Świata Kobudo 2018, wicemistrz Świata Karate 2018. Mistrz Świata Karate 2011, wielokrotny zdobywca Pucharu Świata i  Europy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzdolniony malarz i konserwator dzieł sztuki.  Uprawia japońskie sztuki walki od 1992 r. Wielokrotny mistrz Polski w karate Gosoku-ryu, karate Fudokan (PZKF), karate sportowym (PFKS). Mistrz Ukrainy w karate i kobudo, medalista Pucharu Europy i Pucharu Świata w kumite, wielokrotny medalista międzynarodowych zawodów w tameshigiri (cięciu mat ostrym mieczem), kilkukrotny mistrz świata i Europy w sportowej szermierce samurajskiej spochan. Instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego, instruktor sportu karate, międzynarodowy instruktor sportów chanbara, jeden z pierwszych licencjonowanych instruktorów MMA, posiadacz stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki: 6. dan karate, 6. dan battodo, 5. dan chanbara, 5. dan kobudo, 5. dan ju-jitsu MMA.  Startował w ponad 100 turniejach największych federacji karate, takich jak International Karate Association (IKA), International Japan Karate Association (I-JKA), Japan Karate Association World Federation (JKA-WF), World Union of Karate Federations (WUKF), World Karate Federation (WKF), World Traditional Fudokan Shotokan Karate-do Federation (WTFSKF). Etatowy trener Europejskiego Stowarzyszenia Budo.

https://noizz.pl/kultura/szgun-nowa-serial-disney/w01l855 

letnia akademia karate obóz letni

Trening nad morzem podczas Letniej Akademii Karate.
Najważniejsze osiągnięcia sportowe w karate:

złoty medal w kumite seniorów i srebrny w kata kobudo na „International Polish Open” Polskiego Zjednoczenia Karate w Szczecinie 2023.
złote medale w kata, kumite i kata kobudo seniorów na Mistrzostwach Polskiej Federacji Sztuk i Sportów Walki – Bydgoszcz marzec 2023. 
złote medale w kata kobubo i kumite na „Międzynarodowym Pucharze Mistrzów” w Warszawie 2022 r. 
1 złoty medal, 1 srebrny i dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata WKA – Szczecin 2022. 
złote medale w kumite (waga lekka) i kata seniorów na „Warsaw Open” 2021. 
srebrny medal w kumite seniorów na Mistrostwach Polski JKA 2021.
złoty medal w kumite seniorów waga lekka na Warsaw Karate Open 2019.
brązowy medal w kumite seniorów na Ogólnopolskim Turnieju Karate im. Hideo Ochi w Krotoszynie 2019 r.
Mistrz Świata Kobudo 2018, wicemistrz Świata Kata Karate 2018, brązowy medalista w walkach drużynowych na Mistrzostwach świata Budo w Serbii w październiku 2018 r.
złoty medal w kata, srebrny medal w kumite i brązowy medal w kata kobudo na XVI Pucharze Świata IKA, Toronto (Kanada), 2011 r.
– brązowy medal w kata open na IV Mistrzostwach Świata WUKF, Lignano (Włochy), 2011 r.
brązowy medal w kumite (waga lekka) na XII Mistrzostwach Świata IKA, Sardynia (Włochy), 2005 r.
– trzy złote medale (kata, kata kobudo, kumite kobudo) na Pucharze Europy IKA, Warszawa, 2007 r.
dwa srebrne medale (kumite drużynowe, kata kobudo) i brązowy (kata Gosoku-ryu) podczas Euroazjatyckiego Pucharu IKA, Erewań (Armenia), 2009 r.
brązowy medal w kumite (waga lekka) na prestiżowym XVIII Coppa dei Campioni (Puchar Zdobywców Pucharów), Turyn (Włochy), 2008 r.
10 medali na Mistrzostwch Ukrainy IKA w latach 2003-2011
14 medali na Mistrzostwach Polski Karate Gosoku-ryu w latach 2001-2010

Oto najnowszy film o Michale Piotrkowiczu – artyście malarzu i mistrzu sztuk walki, nakręcony w telewizji EduSat (link do filmu w niższej jakości i do filmu w HD):

www.edusat.pl/repository/vod/moja_pasja/moja_pasja_08_sztuki.mp4
www.edusat.pl/repository/vod/moja_pasja/moja_pasja_08_sztuki_HD.mp4

Renshi Jakub Piotrkowicz 3. dan

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i CEMS MIM. Wielokrotny mistrz Polski w karate i w kobudo (12 medali), medalista międzynarodowych zawodów w battodo, ekspert tameshigiri. Instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego, międzynarodowy instruktor sportów chanbara klasy B, posiadacz stopni mistrzowskich w wielu japońskich sztukach walki: 4. dan battodo, 3. dan karate, 3. dan chanbara, 3. dan kobudo, 3. dan ju-jitsu MMA. Zdobywca Pucharu Europy w karate i wicemistrzostwa Europy w spochan W swoim życiu spędził prawie 2 lata na ponad 50 obozach szkoleniowych. Przez 6 lat przebywał w Azji, gdzie pracował i trenował różne sztuki walki (wu-shu, muay thai, BJJ, chanbara).

tokyo japan karate shotokan

Jakub Piotrkowicz – trening kata na terenie świątyni w Tokio. 

1992 – początek treningu sztuk walki
1997finalista kata kobudo na IX Mistrzostwach Świata IKA w Warszawie
1998 – trening w Kwaterze Głównej International Karate Assocation w Los Angeles (USA)
2000 – udział w X Mistrzostwach Świata IKA w Los Angeles (USA)
2001brązowy medal w kata w Europejskich Mistrzostwach im. Soshin Nagamine, Mandello del Lario (Włochy)
2003 – zdanie egzaminu na 1. dan
2007 trening boksu pod okiem dr Romana Dębickiego i Waldemara Kuleja w sekcji bokserskiej AZS SGH.
– Zdobycie 2 złotych (kata kenjutsu i kata open), 2 srebrnych (kata Gosoku-ryu i kobudo) i IV miejsca w kumite wagi średniej podczas Pucharu Europy IKA w Warszawie
– Zdanie egzaminu na 2. dan przed soke Takayuki Kubota 10. dan
2008 – dwukrotna wizyta w Japonii podczas której trenuje karate Shotokan, chanbara, goshindo, battodo, yabusame, jukendo
2009 – podczas pobytu w USA trenuje karate Goju-ryu i Shotokan pod okiem shihana Kai Leung 6. dan, ucznia sensei Toyotaro Miyazaki (International Shotokai Federation)
– podczas studiów w Norwegii odbywa treningi judo, szermierki szpadą i karate shorin-ryu
2010 – zdanie egzaminu na 3. dan
– podczas studiów w Chinach odbywa trening shaolin kung fu (少林功夫) w klasztorze Shaolin obejmujący walkę kijem gun (棍) , walkę sportową wushu (sanda/sanshou) i qigong (气功).
2011 – ponownie odwiedza klasztor Shaolin, gdzie doskonali układ Yijin jing (易筋经) oraz szermierkę szablą dao (刀) i walkę kijem gun (棍).
2012-2014 – treningi boksu tajskiego (มวยไทย – muay thai) w Bangkoku.
2015-2017 – studia nad azjatyckimi sztukami walki w Singapurze, Malezji i Indonezji.
2018 – powrót do Polski i do treningów w Warszawskim Centrum Karate i Szkole Samurajów.
2019 – zdanie egzaminu na 4. dan battodo, uzyskanie tytułu renshi, sędzia na Warsaw Karate Open 2019.
2020 – udział w Tameshigiri Tai Kai, sędzia na Międzynarodowym Turnieju Mistrzów.

Sensei Luba Sroka 2. dan

Instruktorka Lyuba Sroka, która pomaga hanshi Piotrkowiczowi w prowadzeniu zajęć z dziećmi przyjechała do nas z Kazachstanu. Od 2019 r. jest zawodniczką i trenerką w Warszawskim Centrum Karate i Europejskim Stowarzyszeniu Budo. Z wykształcenia nauczycielka wychowania fizycznego, instruktorka karate i fitness. Ukończyła studia z ekonomii w Kazachstanie. Trenuje także szermierkę samurajską w formie tradycyjnej – battodo i sportowej – spochan.

Na najwyższym podium na Mistrzostwach Świata Karate

Wielokrotna medalistka zawodów karate w Kazachstanie i Polsce: srebrny i brązowy medal na zawodach w Karaganda 2018 (Kazachstan), srebro na „Warsaw Open 2021”, brąz na Mistrzostwach Polski Spochan 2022, 4 medale na Mistrzostwach Świata WKA 2022 w Szczecinie (dwa złote, jeden srebrny, jeden brązowy), brąz w kumite na Mistrzostwach Polski Karate JKA 2022, 2 medale (złoty i brązowy) na Mistrzostwach Polskiej Federacji Sztuk i Sportów Walki w Bydgoszczy 2023, brąz na Pucharze Polski UKF w Szczecinie 2023 r.

Trenerka dzieci