Trwają regularne treningi i zapisy na nich od września do czerwca.

Fot. Wspaniałe kopnięcie boczne w powietrzu w wykonaniu mistrza świata, shihana Michała Piotrkowicza 6. dan. Atak yoko-tobi-geri blokuje sensei Michał Polak 2. dan.

 sekcje na terenie Warszawy

Zapisy bezpośrednio na treningach, po pierwszych,  niezobowiązujących zajęciach.

Zajęcia karate odbywają się w różnych dzielnicach Warszawy. Treningi w ramach specjalnych grup karate dla dzieci oraz regularnych grup karate odbywają się w każdej z naszych lokalizacji. Treningi prowadzą: hanshi Tomasz Piotrkowicz 9. dan – Warszawskie Centrum Karate oraz shihan Michał Piotrkowicz 6. dan – Europejskie Stowarzyszenie Budo. Regularne zajęcia prowadzimy od drugiego tygodnia września  do przedostatniego tygodnia czerwca. W wakacje letnie odbywa się Letnia Akademia Karate. W trakcie ferii zimowych,  w pierwszym tygodniu ferii mazowieckich organizujemy w górach obóz sportowo-rekreacyjny (sztuki walki i narty) pn. Zimowy Obóz Samurajów. Ważnym elementem treningu w Klubie są również międzynarodowe turnieje, seminaria i egzaminy na stopnie uczniowskie kyu i mistrzowskie dan. Osoby dla których udział w zajęciach grupowych jest utrudniony lub chcące trenować intensywniej zapraszamy na zajęcia indywidualne – treningi personalne.

 

Fot. Na treningach, na turniejach karate, na obozach letnich i zimowych – ćwiczymy karate i poznajemy nowych przyjaciół.

Lokalizacje i terminy zajęć

 

SEKCJE KARATE MOKOTÓW


Szkoła Podstawowa Nr 157 – ul. Kazimierzowska 16 – róg Wiktorskiej – niedaleko
stacji metro „Racławicka”

 • GRUPA KARATE DLA DZIECI (4 – 9 lat) wtorki, czwartki  17.30 – 18.30,
 • GRUPA KARATE  wtorki 18.30 – 20.00 (razem z jujitsu MMA), czwartki 18.30 – 19.30.

Szkoła Podstawowa Nr 157 – ul. Tyniecka 25 – około 700 m od szkoły na Kazimierzowskiej – też
niedaleko stacji metro „Racławicka”

   • GRUPA KARATE  piątki 18.30 – 20.00 (razem z jujitsu MMA).

 

SEKCJE KARATE SASKA – KĘPA


Obiekt wynajmowany przez Europejskie Stowarzyszenie Budo. Zespół Szkół Nr 84 – ul. Zwycięzców 44 – róg Międzynarodowej – blisko Trasy Łazienkowskiej.

   • GRUPA KARATE DLA DZIECI (4 – 9 lat) wtorki, czwartki  17.30 -18.30,
   • GRUPA KARATE wtorki, czwartki 18.30 – 19.30,
   • TRENING DLA ZAAWANSOWANYCH wtorki, czwartki 18.30 – 20.00.

SEKCJE KARATE URSYNÓW


Dawne Gimnazjum Nr 92 – ul. Koncertowa 4 – na forum  w środku szkoły obok stacji metro „Ursynów”, wejście od strony budynku przy Beli Bartoka 8, z przeciwnej strony niż wejście na basen

   • GRUPA KARATE DLA DZIECI( 4 – 9 lat)  poniedziałki 17.30 -18.30, środy razem z grupą KARATE 18.00 – 19.00
   • GRUPA KARATE poniedziałki 18.30 – 19.30, środy 18.00 – 19.00,
   • TRENING DLA ZAAWANSOWANYCH środy 19.00 – 20.00,
   • KOBUDO środy 20.00 – 21.30 (trening razem ze Szkołą Samurajów).

 

SEKCJA KARATE i SZERMIERKI GOCŁAW


Nowa szkoła.
Obiekt wynajmowany przez Europejskie Stowarzyszenie Budo. Szkoła Podst. 402- ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 – blisko Media-Markt i Promenady.

 • GRUPA KARATE i SZERMIERKI DLA DZIECI (5 – 10 lat) piątki  17.30 – 18.30, sala na I piętrze
 • drugi trening opcjonalnie na Saskiej-Kępie we wtorek o 17.30 (Zwycięzców róg Międzynarodowej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Karate dla dzieci i dorosłych – trening na Saskiej Kępie w czasie pandemii koronawirusa, czerwiec 2020 r.

 

rodzaje grup karate

GRUPY KARATE DZIECI – są przeznaczone dla dzieci w wieku 4 – 9 lat. Program zawiera specjalne ćwiczenia ogólnorozwojowe, podstawowe techniki karate, naukę walki miękką bronią oraz elementy języka japońskiego. Dzięki temu połączeniu dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale też uczą skupienia i koncentracji. Dzieci ośmio- i dziewięcioletnie, posiadające pomarańczowy pas lub zapisujące się na zajęcia razem z rodzicami, mogą przejść do regularnej grupy karate. Po więcej szczegółów odsyłamy do strony poświęconej karate dla dzieci.
GRUPY KARATE – ćwiczą w nich dzieci od dziesiątego roku życia, młodzież i dorośli. Także początkujące rodziny, które zapisały się do Klubu (korzystając ze specjalnej zniżki). Uczestniczący w tych treningach karate to początkująca młodzież i dorośli, ale głównie tzw. „kolorowe pasy”, a przerabiany program obejmuje wymagania techniczne na niższe i średnie stopnie uczniowskie w karate. Duży nacisk w tej grupie kładzie się na zajęcia z zakresu samoobrony, naukę poruszania się w walce, opanowanie podstaw karate oraz szkoleniowych kata. Dzieci poniżej dziesiątego roku życia mogą brać udział w zajęciach po odbyciu stażu w grupie dziecięcej i zdobyciu pasa pomarańczowego (8. kyu) bądź po zgłoszeniu się na zajęcia razem z rodzicami (wiek co najmniej 7-8 lat). Dla rodziców, chcących ćwiczyć wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy zniżkę rodzinną, w ramach której trzecia i czwarta osoba z rodziny są zwolnione z opłat treningowych.
GRUPA ZAAWANSOWANA – składa się z osób posiadających brązowe i czarne pasy karate (warunkowo mogą być dopuszczeni posiadacze niebieskich pasów). To ona stanowi elitę techniczną Centrum. Na dołączenie do niej zgodę musi wyrazić osobiście hanshi Tomasz Piotrkowicz 9. dan karate. Oczywiście zaawansowani uczęszczają też na treningi karate na różnych obiektach. W środy na Ursynowie 19.00 – 20.00 z zaawansowanymi prowadzą treningi na przemian: prekursor karate w Polsce hanshi Tomasz Piotrkowicz 9. dan oraz mistrz świata shihan Michał Piotrkowicz 6. dan karate, ucząc mistrzowskich kata z ich interpretacją (bunkai) oraz kombinacji walki prowadzących do zwycięstwa w kumite, a  w szczególności w walce sportowej. We wtorki na Saskiej Kępie  trening dla zaawansowanych prowadzi hanshi Tomasz Piotrkowicz, na pozostałych obiektach shihan Michał. Karate w 2021 r. na Olimpiadzie w Tokio stało się sportem olimpijskim – dzisiejsi uczniowie karate mają szansę w przyszłości reprezentować Polskę na kolejnych mistrzostwach, a być może olimpiadach.
Karate dzieci warszawa, grupy karate dla dzieci i dorosłych.
Fot. Wspólny trening mistrzów Michała i Jakuba Piotrkowiczów, synów Założyciela Klubu. Świątynia w Machida, Japonia 2008 r.

 

Doskonałym uzupełnieniem treningów karate są zajęcia indywidualne (treningi personalne) oraz praktyka kobudo.
W Klubie jest możliwość trenowania nawet codziennie w równoległych grupach (w różnych dzielnicach Warszawy).
Więcej informacji znajduje się w dziale ofert