klub karate warszawa

Klub założony w 1991 r.

 Od 33 lat nauczamy karate w Warszawie

Rozpoczęcie regularnych treningów i zapisów na nich, po przerwie wakacyjnej,  od  11 września! 

Charakter klubu

 

Nauczamy skutecznej walki wręcz, która wszechstronnie rozwija ciało i psychikę. Wszystkie ćwiczenia gimnastyczne i techniki karate dotyczą w równej mierze obu stron ciała, co umożliwia harmonijny rozwój, koryguje wady postawy i asymetyczność budowy ciała. Trening karate rozwija wszystkie cechy motoryczne: siłę, szybkość, gibkość, zręczność, a szczególnie w każdym wieku poprawia koordynację ruchową i wytrzymałość.

Nasz specjalny program szkoleniowy umożliwia wspólny trening osobom w różnym wieku, ale prowadzimy też wyspecjalizowane grupy karate dla dzieci. Treningi rozszerzone są o japońską gimnastykę taiso, ćwiczenia ogólnorozwojowe i kształtujące mięśnie, naukę koncentracji i samokontroli.

Nadrzędnym celem klubu jest nauczanie skutecznej samoobrony i dbanie o bezpieczeństwo ćwiczących. Dzięki stosowaniu specjalnych kasków, chroniących twarz i użyciu nowoczesnych ochraniaczy możliwość odniesienia kontuzji w walce została zredukowana do minimum. Walka w ochraniaczach jest w pełni realna, uczy używać siły i szybkości bez tworzenia bariery psychologicznej, związanej z lękiem przed odniesieniem lub spowodowaniem kontuzji.

 

karate dzieci Ursynów

Młodzi sportowcy uczą się zasad fair play na zawodach karate
Warszawa 1999

Jak działamy

 

Zajęcia karate prowadzimy w kilku dojo (rozkład zajęć) na terenie różnych dzielnic Warszawy, takich jak: Ursynów, Mokotów, Wola, Saska – Kępa i Gocław. Najmłodsi mogą ćwiczyć w oddzielnych grupach karate dla dzieci. Członkowie Klubu mają wstęp na wszystkie sekcje bez dodatkowych opłat, a wspólnie ćwiczące rodziny uprawnione są do sięgających nawet 50% zniżek. W roku szkolnym organizujemy międzynarodowe staże, turnieje i seminaria z największymi japońskimi mistrzami karate, natomiast w ferie zimowe i wakacje letnie oferujemy udział w obozach sportowych w atrakcyjnych lokalizacjach. Precyzyjne informacje o kosztach znajdują się w dziale opłaty.

Zawodnicy Centrum biorą udział w Mistrzostwa Świata i Europy, zdobywając tytuły w kilku federacjach światowych (WUKF, IKA, WKF, WSFKF, WBF). Od 2018 r. aktywnie wspieramy karate olimpijskie, współpracując z Polską Unią Karate. Mogą też liczyć na stypendia sportowe, klasy sportowe i kursy instruktorskie. Egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie przyznajemy w imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Budo i Światowej Federacji Budo Hachi-O-Kai. W kraju w zakresie sportu wyczynowego współpracujemy z Polską Unią Karate oraz Polską Federacją Karate Sportowego. Natomiast współpraca z Europejskim Stowarzyszeniem Budo ma na celu propagowanie japońskich sztuk walki i kultury Dalekiego Wschodu.

Profil działalności Centrum: nauka skutecznej samoobrony, pokazy, szkolenia dla firm, treningi indywidualne (personalne), promocja sportu i zdrowego stylu życia, rekreacja.

karate warszawa
Warszawskie Centrum Karate od 33 lat szkoli młodych ludzi w szlachetnej sztuce samoobrony – karate. Wśród wychowanków Klubu nie brakuje osób wybitnych i wartościowych: urzędników, profesorów, aktorów, polityków, wybitnych bizesmenów. To największy sukces tego Centrum   i jego założyciela – hanshi Tomasza Piotrkowicza 9. dan.

Kadra trenerska

Treningi prowadzi prekursor karate w Polsce, znany autor książek oraz uczestnik pokazów i programów o japońskich sztukach walki – hanshi Tomasz Piotrkowicz 9. dan karate. Od przeszło trzydziestu lat prowadzi on w Warszawie grupę zaawansowaną, w której szkoli się wielu instruktorów i posiadaczy czarnych pasów. Wszyscy asystenci – instruktorzy WCK posiadają odpowiednie uprawnienia instruktorskie i nadal trenują w grupie zaawansowanej. Są też czynnymi zawodnikami Centrum.

Wśród instruktorów wyróżniają się synowie głowy klubu: Michał i Jakub, którzy od dziecka uprawiają z ojcem japońskie sztuki walki budo i uczestniczą w obozach, stażach – seminariach oraz zawodach na całym świecie. Obaj są posiadaczami stopni mistrzowskich w kilku japońskich sztukach walki i odnieśli wiele sukcesów sportowych, nie tylko w karate. Oprócz nich w treningach pomaga kuzyn, Janusz Kosik.

Shihan Michał Piotrkowicz 6. dan karate, 6. dan battodo, 6. dan spochan jest wielokrotnym mistrzem świata karate i kobudo (IKA – International Karate Association, WUKF World Union of Karate-Do Federations, WTFSKF – World Traditional Fudokan Shotokan Federation), także wicemistrzem świata sportowej chanbary (spochan) i kenjutsu, ekspertem w tameshigiri.

Renshi Jakub Piotrkowicz 3. dan karate4. dan battodo, 3. dan spochan mający na swoim koncie tytuły mistrza Polski  i wicemistrza Europy, jest ekspertem w tameshigiri i kobudo. Przez 6 lat pracował w Azji, studiując tam w wolnych chwilach różne sztuki walki (jujitsu, muay thai, wu-shu, chanbara, kobudo).

Renshi Janusz Kosik 3. dan karate ma tytuły mistrzowskie w karate i kobudo oraz długą praktykę instruktorską i wychowawczą. Tak jak synowie hanshi Piotrkowicza, jest wychowankiem Warszawskiego Centrum Karate. Obecnie przebywa w Japonii.

karate warszawa - zajęcia dla dorosłych i dzieci

Od lewej: Jarek Turos i Maciej Mrozek podczas XV Mistrzostw Polski Gosoku-ryu Karate WARSZAWA 2009