Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE

Europejski Turniej Mistrzów

W tym roku Turniej Mistrzów – nasze zawody interdyscyplinarne, obejmujące różne sporty i sztuki walki: karate, jujitsu, kobudo, kenjutsu, chanbara, battodo – połączone są z wizytą mistrza japońskiego Takemasa Okuyama 9. dan karate Shotokan i jujitsu. Na Turnieju nie zabraknie widowiskowych przecinań mieczem samurajskim czyli tameshigiri.

Turniej odbędzie się w sobotę, 17 maja na Woli, na hali OSiR „Koło” przy ul. Obozowej w godz. 11.00 – 19.00. Badania lekarskie i dopuszczenie do konkurencji kumite karate juniorów starszych i seniorów oraz konkurencji  jujitsu submission wrestling  można przeprowadzić u lekarza sportowego tego dnia od godz. 9.00. Turniej rozpoczynamy zawodami maluchów i dzieci, przeplatanymi pokazami sztuk walki – w tym oczywiście z pokazem mistrzem Okuyama . Wstęp na widownię wolny.

  plakat ESB maj 2014 new Int

Mistrz Okuyama był już raz w Polsce na zaproszenie shihana Tomasza Piotrkowicza. Było to w roku 1997, kiedy Warszawskie Centrum Karate było bezpośrednim organizatorem VII Pucharu Świata International Karate Association. Były to pierwsze mistrzostwa świata zorganizowane w sztukach walki w Polsce!

Tym razem obok Turnieju Mistrzów odbędzie się cykl treningów z kancho Okuyama 9. dan w dwóch blokach tematycznych: karate i samoobrona (jujitsu).

W piątek, 16 maja w Szkole Podst. 303 przy ul. Koncertowej 8 (stacja metro 'Ursynów”) o 18.00 odbędzie się trening karate dla dzieci do lat 9.

O 19.00 – trening karate dla młodzieży i dorosłych, o 20.15 – trening jujitsu (samoobrony).

W niedzielę na hali Zespołu Szkół nr 84 na Saskiej-Kępie przy ul. Zwycięzców 44 (róg Międzynarodowej) – niedaleko Trasy Łazienkowskiej odbędą się następujące treningi: 11.00 – 12.30 – karate dla dzieci do lat 9 (bez zielonych pasów), 12.30 – 14.00 – trening samoobrony (jujitsu) dla młodzieży i dorosłych,  w tym początkujących karateków, 16.30 – 18.00 – trening karate dla zaawansowanych (minimum zielony pas), 18.00 – 19.30 – egzaminy na stopnie mistrzowskie dan w karate.

okuyama shotokan karate jujitsu