Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Hanshi Tomasz Piotrkowicz 8 dan

dan karate examination

Wspaniałe seminarium z mistrzem Okuyama już za nami. Po ostatnim niedzielnym treningu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan w karate Shotokan. Pięcioro uczniów Warszawskiego Centrum Karate zdobyło 1. dan (shodan):

Elżbieta Pawlak, Daria Modro, Anna Henczka, Paweł Linek i Karol Bugała.

Instruktor Centrum – Janusz Kosik, pomimo odniesionej kontuzji kolana w przeddzień przyjazdu mistrza Okuyama do Polski, zdał egzamin na trzeci dan.

Szef Komisji Sędziowskiej Polskiej Federacji Karate Sportowego, Jarosław Adamski zdał na 4. dan, a jego syn na 1.dan.

Nasz mistrz Tomasz Piotrkowicz otrzymał w imieniu Światowej Federacji Budo nominację na stopień mistrzowski 8. dan karate oraz dyplom przyznający mu tytuł hanshi – najwyższy z tradycyjnych tytułów instruktorskich w sztukach walki.

Na zdjęciu powyżej promowani na stopnie mistrzowskie adepci Warszawskiego Centrum Karate z kancho Okuyama i hanshi Piotrkowiczem. Zdobywcy czarnych pasów trzymają w rękach dyplomy Światowej Federacji Budo, wypisane własnoręcznie przez mistrza Okuyama, który jest również ekspertem kaligrafii japońskiej shodo.

Poniżej zdjęcie z jednego z treningów z kancho Okuyama, które zgromadziły uczniów i instruktorów z różnych klubów karate, nie tylko  z Warszawskiego Centrum Karate, Szkoły Samurajów i Centrum MMA. Na pierwszym planie ćwiczą Maciej Walo 5. dan Fudokan i hanshi Tomasz Piotrkowicz (wtedy jeszcze shihan).

seminar kancho okuyama