ARTYKUŁY

Klub o międzynarodowej renomie

Klub o międzynarodowej renomie
O Warszawskim Centrum Karate, działającym od 1991 roku słyszało wielu młodych ludzi w Warszawie. Ten największy profesjonalny klub japońskich sztuk walki założony został przez prekursora karate
w Warszawie, mgr Tomasza Piotrkowicza 6 dan i zawsze skupiał najlepszych karateków w Stolicy.
Wielu obecnych instruktorów i szefów konkurencyjnych niekiedy klubów to dawni uczniowie trenera Piotrkowicza. Klub zrzeszający „od przedszkolaka do profesora” to oryginalna koncepcja japońskiego mistrza Kubota, posiadacza najwyższego stopnia 10 dan i nauczyciela pana Piotrkowicza od wielu lat. Prowadzenie rodzinnych treningów i obozów wymaga specjalnego programu szkoleniowego, który mgr Piotrkowicz zawarł w cieszącym się popularnością „Podręczniku, karate”.
Młodzież ćwicząca w Warszawskim Centrum Karate ma okazję trenować z mistrzami i zaawansowanymi zawodnikami z różnych krajów. W klubie przez szereg lat ćwiczył niemiecki pastor i nauczyciel ze stopniem 2 dan, japoński biznesman z 5. danem, francuski konsul z 2. danem i amerykański profesor z 2. danem. Na ostatnim obozie letnim – Letniej Akademii Karate warszawska młodzież miała okazję skonfrontować swoje umiejętności z grupą amerykańskich karateków z Seattle, którzy przylecieli na obóz uczyć się od mistrza Piotrkowicza. Była to znakomita okazja do szlifowania języka angielskiego. Na hali Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Koncertowej 2 na Ursynowie w zeszłym roku szkolnym odbyły się dwa międzynarodowe seminaria karate z udziałem japońskich mistrzów. Ciekawe, kogo w tym roku zaprosi trener Piotrkowicz?
Wszystkich, których interesuje nauka karate – skutecznej samoobrony, kobudo – walki tradycyjnymi broniami z Okinawy czy szermierka mieczem japońskim zapraszamy do sekcji Warszawskiego Centrum Karate na Ursynowie, Mokotowie i w Piasecznie. Adresy sekcji pod telefonem 616-17-00. Dla rodzin Centrum oferuje specjalne zniżki.