Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Matsuri 2019

Dużo zdjęć z Matsuri 2019 r. znajduje się na stronie Szkoły Samurajów https://www.battodo.pl/matsuri/

Choć w czerwcu 2019 r. Warszawskie Centrum Karate formalnie nie brało udziału w tamtym warszawskim święcie kultury japońskiej, zorganizowanym, jak zwykle przez Ambasadę Japonii w Polsce,  to oczywiście towarzyszyło hanshi Tomaszowi Piotrkowiczowi i shihanowi Michałowi Piotrkowiczowi dużo karateków, ich uczniów. Poniżej kilka zdjęć z walki spochan, do której zgłosiło się dwoje karateków z dojo Żoliborz – Bielany: Wojtek Janik 3. kyu i o 4 lata od niego młodsza Basia Warszawska 5. kyu. Sędziowali: Małgorzata Szczepańska 1. kyu karate, 2. dan spochan, 2. dan battodo oraz Krzysztof Jerzykowski 4. dan battodo, 3. dan spochan i 1. dan kobudo. Na ostatnim zdjęciu z tej galerii walczą oni z kolei, a sędziuje shihan Michał Piotrkowicz. W tle, jako widzowie stoją też karatecy z dojo Żoliborz: Katarzyna Plichta-Szwarc z synem, Leonem oraz instruktorka Lyuba Sroka z córką, Gabrielą.

Przypominamy, że w poprzedniej Nowości na tej stronie znajduje się obszerna relacja z Matsuri 2018, w którym uczestniczyli karatecy i kobudoka z Warszawskiego Centrum Karate.

Walki (kumite) z Matsuri 2019. Przy okazji widać, że walka miękką bronią stanowi dość bezpieczną możliwość ćwiczenia i sparowania w dobie epidemii. Po dwukrotnym kliknięciu w zdjęcie otrzymamy powiększenie: