Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE, WYDARZENIA

Medale na Pucharze Świata w Kolumbii

World Karate Inter Styles Championships Colombia 2016

Od 4 do 11 lipca 2016 w mieście Cali w Kolumbii rozegrano Mistrzostwa Świata Karate Światowej Federacji Budo na czele której stoi kancho Takemasa Okuyama 10. dan. Zawody rozgrano pod nazwą „I Światowy Międzystylowy Puchar Karate Tradycyjnego”. Startowali w nim zawodnicy ze stylów karate: Uechi-ryu, Shito-ryu i Shotokan, a nawet zawodnicy ju-jitsu, jak nasz Adam Mrozek z Centrum MMA Warszawa.

Nasz kraj reprentowała drużyna składająca się z zawodników Warszawskiego Centrum Karate: Karola Bugała 2. dan, Pawła Kubickiego 1. dan, Adama Mrozka 1. dan ju-jitsu, Michała Polaka 2. kyu oraz juniora Jana Kwiatkowskiego. Niestety, zabrakło, z powodu odniesionej na Mistrzostwach Europy kontuzji, kapitana teamu – Michała Piotrkowicza 5. dan.

Wcześniej w Cali, przed Mistrzostwami odbyły się seminaria z mistrzami karate: kancho Takemasa Okuyama 10. dan Shotokan, hanshi Gustavo Gondra 9. dan Uechi-ryu, kyoshi Horacio Machiado 7. dan Shito-ryu.

Nasza drużyna, pomimo osłabionego składu i braku obecności hanshi Tomasza Piotrkowicza zdobyła brązowy medal w walkach drużynowych (Bugała, Kubicki, Polak, Mrozek), a indywidualnie Michał Polak zdobył złoty medal w walkach seniorów posiadaczy stopni kyu oraz Karol Bugała brązowy medal w kata kobudo.

Obecnie zawodnicy zwiedzają Kolumbię – jakże egzotyczny kraj w Ameryce Południowej. Pod koniec lipca wrócą do kraju.

Oddajmy na koniec im głos:

„Mistrzostwa Świata w Kolumbii dobiegły końca. Wspaniale było nam brać w nich udział. To były dwa dni pełne emocji i współzawodnictwa, ale przede wszystkim przyjaznej atmosfery i sportowego ducha. Karatecy najwyższej klasy nie tylko pokazali nam swoje umiejętności i podzielili się z nami swoją wiedzą, ale także dali nam odczuć, że karate zbliża do siebie ludzi i tworzy z nas wszystkich jedną wielką rodzinę. Mimo iż nasza drużyna odwiedziła kraj odległy o tysiące kilometrów, to przekraczając próg dojo wraz z zawodnikami z Kolumbii, Argentyny, Kanady, Japonii i USA czuliśmy się tak,  jakbyśmy wszyscy znali się już od dawna.”

Poniżej galeria zdjęć z tej imprezy. Jak zwykle w celu maksymalnego powiększenia fotografii trzeba kliknąć w miniaturę i później jeszcze raz kliknąć  w powiększenie.