Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Pędzel i miecz

W sierpniu w Japonii odbyła się 61 edycja międzynarodowej wystawy „Artyści dla pokoju” pod nazwą „Peace Art Exibition„.
W Tokyo Metropolitan Art Museum wystawiono z Polski dwie prace senseja Michała Piotrkowicza.
Warto wspomnieć, że na wystawach z tego cyklu wisiały dzieła wielu wybitnych artystów, ot choćby na pierwszej – prace Pablo Picasso.

tokyo art museum budo piotrkowicz

Fot. Prace Michała obok dzieł artystów z innych krajów w muzeum sztuki w Tokio.

Obie prace Michała można było  jeszcze do niedawna podziwiać na wystawie „Piekło i niebo” w klubokawiarni „Towarzyska” na Saskiej-Kępie przy ul. Zwycięzców, niedaleko szkoły, w której trenujemy (dojo Saska-Kępa). Zdjęcia z wernisażu tej wystawy są na stronie Szkoły Samurajów www.battodo.pl

W Polsce Michał ostatnio ma wystawy co miesiąc. Z tematyki sztuk walki warto wspomnieć  o wydanych pudełkach zapałek z jego szkicami, a także o wystawie,  pt. „Sztuki walki, walki o sztukę„, której wernisaż odbędzie się 25 października o godz. 20.00 w „ATELIER – pracowni sztuk wszelkich” w  Sulejówku przy ul. Żeromskiego 28 (obrazy wisieć będą oczywiście znacznie dłużej).  
Będzie to  druga wystawa o tej tematyce (będą też nowe prace) – pierwsza miała miejsce przed rokiem w Galerii Abakus na Starym Mieście. Podobnie jak przed rokiem, na wernisażu odbędą się pokazy japońskich sztuk walki w wykonaniu autora i jego przyjaciół klubowych oraz będzie można kupić ozdobne pudełka zapałek z jego pracami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Pudełka zapałek ze szkicami o budo Michała Piotrkowicza.