WYDARZENIA

Przed wakacjami – trening w niedzielę

Zapisy na Letnią Akademię Karate oraz większość egzaminów szkoleniowych za nami…

Wszystkich członków Klubu, rodziców i sympatyków zapraszamy w niedzielę, 5 czerwca  na Pola Mokotowskie na trening siłowo – wytrzymałościowy i drużynowe przeciąganie liny. Będzie dużo zabawy, atrakcji  i … trochę wysiłku. Obowiązują stroje sportowe. Zbiórka o godz. 12.00 przy pomniku Tysiąclecia Jazdy Polskiej (Rondo Jazdy Polskiej).

 

W międzyczasie shihan Piotrkowicz odwiedził swoich przyjaciół w Nowym Jorku, rodziców Oli Prenkiewicz 2. dan (uczestniczki Letnich Akademii Karate), gdzie poza zwiedzaniem tej fascynującej metropolii zdążył udzielić wywiadu Polskiemu Radiu i Superexpresowi Nowojorskiemu, uczestniczył w uroczystej mszy z okazji beatyfiakcji naszego Papieża w katedrze św. Patryka, obserwował przejazd prezydenta Obamy przy Piątej Alei, był obecny na wiecu pod World Trade Center po informacji o zabiciu Osamy bin Ladena oraz odwiedził kilka dojo, w tym wspaniały Global Boxing Gym w New Jersey, gdzie nasi bokserzy z Polski przygotowują się do kariery zawodowej w USA dzięki mecenasowi polonijnemu, panu Mariuszowi Kołodziejowi. Obszerna relacja fotograficzna (także artykuł w Superexpresie) ukażą się w dziale Publikacje. A oto wywiad radiowy umieszczony na YouTube pod nazwą „Polski samuraj”.

 

W maju na Ukrainie (w Sumy) odbył się VI Puchar Europy Kuboty, w którym zarówno w zawodach jak i seminariach z mistrzem Takayuki Kubota 10. dan (który przybył z Los Angeles w asyście shihanów: Bratakosa i Kuratomi) uczestniczyli zawodnicy i szefowie ekip z siedmiu krajów. Z Polski przybył shihan Tomasz Piotrkowicz z jednym zawodnikiem – Michałem Piotrkowiczem. Michał wywalczył trzy medale w kata: dwa złote, jeden srebrny i IV miejsce w kumite, tak że Polska w łącznej punktacjji, pomimo jednego zawodnika, zajęła trzecie miejsce (po Ukrainie i Armenii). ponizej kilka zdjęc z tej imprezy oraz fragment audycji telewizji ukraińskiej, w której wystapił też shihan Tomasz Piotrkowicz: