Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Święto Matsuri 3 czerwca

Organizowane co roku przez Ambasadę Japonii Święto Kultury Japońskiej MATSURI przypada w 2017 r. w sobotę, 3 czerwca. Zapraszamy do Służewieckiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15.

A oto skrót wydarzeń na tym Pikniku Kultury Japońskiej – cytat ze strony Domu Kultury:

„Piknik z kulturą japońską

Żywiołowe występy tancerzy i bębniarzy, pokazy samurajskie, gry i zabawy zręcznościowe, sztuki walki, egzotyczna kuchnia oraz chwila wytchnienia przy czarce zielonej herbaty – 3 czerwca Japonia zagości w Służewskim Domu Kultury. Już po raz piąty odbędzie się w Warszawie „Matsuri – Piknik z kulturą japońską”. Na gości w każdym wieku czeka moc atrakcji, a wstęp jest bezpłatny!”

Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Warszawskiego Centrum Karate na warsztaty – trening  z karate i kobudo przy Amfiteatrze o 12.45 oraz na pokaz karate i Ryukyu kobudo hanshi Tomasza Piotrkowicza 8. dan i jego uczniów na scenie Amfiteatru w godz. 15.10 – 15.30.

Poza tym hanshi Piotrkowicz  ze Szkołą Samurajów – Samurai Juku daje pokaz szermierki samurajskiej battodo i tameshigiri – przecinania mat mieczem samurajskim katana o 13.30, a o 14.30 odbędzie się dla chętnych trening (warsztaty) walki miękką bronią – chanbara. 

Oto plakat z pikniku Kultury Japońskiej, a poniżej dokładny plan pokazów i wystaw tego dnia.

Matsuri Invitation

Matsuri program