Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Treningi domowe cz. V

Przechodzimy na indywidualne przekazywanie świeżo nagranych lekcji z naszych kont na YouTube dla wszystkich adeptów Warszawskiego Centrum Karate, którzy mają aktualne członkostwo w Klubie. Jeśli nie otrzymasz do 7 kwietnia br. do godz. 12.00 linków z lekcjami prywatnymi, skontaktuj się z nami mailowo!

Przyczyny mogą być dwie: albo nie mamy Twojego aktualnego e-maila, albo… masz zaległości finansowe w stosunku do Centrum.

Dla dzieci polecamy lekcję karate nr  1  dla dzieci – początkową, którą umieściliśmy dzisiaj na naszej stronie na Facebooku. Przepraszamy za złą jakość nagrania, oczywiście nagrania przekazywane indywidualnie będę dobrej jakości 🙂

Ostatnia otwarta lekcja na naszej stronie www to Heian nidan, nagrany na treningu karate grupy zaawansowanej w dojo Ursynów. Lekcja z kanału YT „Karate po polsku” Michała Piotrkowicza.

Tym, którzy mają nasz „Podręcznik karate DVD” (można zamówić przez Internet – cena 40 zł plus przesyłka) polecam obejrzenie wykonania tego kata (jest tam też w zwolnionym tempie).

Trening proszę zacząć od rozgrzewki. Potem proszę wykonać 3 razy powoli ruchy kata Heian 2, zwracając uwagę na dokładność ruchów i oddech (nosem wdech, ustami wydech), a później 3 razy z pełną szybkością i siłą. Następnie proszę przećwiczyć po kilka, a najlepiej po kilkanaście razy pojedyncze techniki lub kombinacje typu: blok, cios – występujące w tym kata. Także kopnięcia: mae-geri oraz yoko-geri.

Proszę obejrzeć tradycyjne w stylu Shotokan wykonanie tego kata sprzed przeszło 40 lat przez niedawno zmarłego mistrz Hirokazu Kanazawa 10. dan (jest o nim w Nowościach sprzed kilku miesięcy).

 

I ponownie proszę powtórzyć kata Heian nidan trzy razy dokładnie – powoli i trzy razy dynamicznie.

Na zakończenie treningu polecam trzy serie po 10 pompek (ugięć ramion w podporze), 15 brzuszków (skłonów tułowia w leżeniu) i 10 wyskoków z przysiadu z wyrzuceniem ramion do góry.

Pozdrawiam – hanshi Tomasz Piotrkowicz