Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Wyprawa Szkoły Samurajów „Japonia 2015”

Tradycyjnie już od 2008 roku hanshi Piotrkowicz wyjeżdża ze swoimi uczniami i sympatykami na Wyprawy Szkoły Samurajów do krajów Dalekiego Wschodu, poznając ich kulturę, obyczaje, sztuki walki. W tegorocznej jesiennej wyprawa do Japonii dziesięć osób wyjeżdża na 11 dni. W programie treningi z mistrzami szermierki samurajskiej w ich dojo: Tetsundo Tanabe (twórca chanbara), Yoji Yamanaka, Mitsuhiro Saruta. Będziemy zwiedzać takie miejscowości, jak: Tokio, Jokohama, Nikko, Osaka, Nara. Weźmiemy udział w 41 Mistrzostwach Świata Sportowej Chanbara i gościć będziemy na Nakamura-ryu Battodo Tai Kai. Tradycyjnie obejrzymy pokazy japońskich sztuk walki budo podczas jesiennych Meiji Jingu Enbu. Poza zwykłymi hotelami spać będziemy też w tradycyjnych ryokanach i kąpać się w ciepłych źródłach – onsen.

zamek Himeiji

Zamek Himeiji Engyoji, gdzie nagrywano sceny do „Ostatniego samuraja” (fotka powyżej) – tam też będziemy.

W związku z Wyprawą treningi karate przez półtora tygodnia będą prowadzić w zastępstwie inni instruktorzy niż Hanshi i sensei Michał Piotrkowicz, przede wszystkim renshi Janusz Kosik. Za półtora miesiąca z kolei on i Sylwia Kosik gościć będą w Japonii.

W związku z wyjazdem do Japonii składki będą zbierane od 10 listopada (wpłaty na konto oczywiście bez zmian). Przypominamy o rozszerzeniu składki na seminaria z mistrzem Okuyama 20 – 23 listopada br. (Nowość poprzednia)