Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE, WYDARZENIA

Złoto dla Michała

W niedzielę, 16 czerwca 2019 w Żarach odbył się Puchar Polski Karate JKA im. Masatoshi Nakayama. Shihan Michał Piotrkowicz godnie reprezentował Warszawskie Centrum Karate, zdobywając złoty medal  w kumite seniorów open, a hanshi Tomasz Piotrkowicz miał przyjemność spotkać się po wielu latach z szefem Japan Karate Association w Polsce – Mariuszem Jewdokimowem 6. dan. Obaj panowie od ponad 40 lat są aktywni  w karate (Hanshi już blisko 50 lat!), obaj ukończyli pierwszy w Polsce kurs instruktora sportu karate w 1981 r. Przed laty hanshi Tomasz Piotrkowicz był uczniem shihana Hideo Ochi, który promował go na 3. dan. Od wielu lat, mieszkający w Niemczech mistrz Ochi 8. dan karate jest głównym instruktorem JKA w Europie.

Hanshi Tomasz Piotrkowicz tydzień wcześniej odwiedził Bielsko Białą, uczestnicząc w I Walnym Zjeździe Polskiej Unii Karate, organizacji reprezentującej karate olimpijskie. Tam również spotkał się z kolegami z początków karate w Polsce, członkami Zarządu Unii: prezesem Pawłem Połtorzeckim 6. dan, Maurycym Wawrzyniakiem 6. dan, Mirosławem Adamowskim 7. dan, Andrzejem Zarzyckim 7. dan, Andrzejem Jankowskim 4. dan. Na historycznym spotkaniu był obecny nasz mistrz olimpijski w boksie z dawnych lat – Marian Kasprzyk, który ze złamanym kciukiem wygrał w finale walkę z reprezentantem ZSRR w Tokio. Poniżej na zdjęciu mistrz Kasprzyk i Tomasz Piotrkowicz w kuluarach starego ratusza w Bielsko Białej, gdzie odbył się zjazd.

Oto zdjęcia z Pucharu Nakayamy – bardzo udanej imprezy, która przebiegała zgodnie  z duchem karate.

Fot. Michał i prezes JKA Polska Mariusz Jewdokimow.

Fot. Nagrody wręczała pani Burmistrz Żar.

Fot. Michał  w jednej z walk. Wszyscy przeciwnicy górowali nad nim wzrostem, ale przede wszystkim wagą, bo w JKA nie ma konkurencji wagowych.

Fot. Już przed startem dopisywał humor.

Fot. Jedyny, ale za to „złoty” reprezentant naszego Klubu na Pucharze Polski im. Nakayamy.