Bez kategorii, NOWOŚCI, OBOZY

Fotorelacja z obozu zimowego

zima karate chanbara

Zimowy Obóz Samurajów odbył się w tym roku w Wiśle w pierwszym tygodniu ferii zimowych (17-24 stycznia 2015). po raz pierwszy od kilku lat w obozie uczestniczyło ponad pięćdziesiąt osób: ćwiczących i ich rodzin. Jak za starych, dobrych czasów, kiedy latem były aż dwa turnusy…

Hotel położony w Wiśle okazał się komfortowy, blisko dużych wyciągów narciarskich typu Soszów, ze smacznym wyżywieniem, salką do ćwiczeń, z dostępnym dla wszystkich internetem, telewizją, grami, no i basenem, sauną i jaccuzi do bezpłatnego użytku przez uczestników zimowego obozu karate i szermierki. Poza porannymi rozruchami na świeżym powietrzu, szaleństwem na nartach i popołudniowymi treningami karate i chanbara obejrzeliśmy materiały szkoleniowe prezentowane przez hanshi Piotrkowicza, powalczyliśmy różnego typu bronią – od tanto (japoński odpowiednik noża) po yari (odpowiednik włóczni). Byliśmy też na kuligu w dolinie Czarnej Wisełki, mieliśmy grilla na górze nad ośrodkiem, zwiedziliśmy Wisłę i odwiedziliśmy kompleks basenów w Hotelu Gołębiewski. Miłą niespodzianką była wizyta dawnego ucznia Warszawskiego Centrum Karate – Tomka z rodzicami, którzy mieszkali niedaleko, właśnie w Hotelu Gołębiewski. Grupa zaawansowana uczyła się kata mistrzowskiego Tekki nidan. Treningi prowadzili: hanshi Tomasz Piotrkowicz 8. dan, sensei Michał Piotrkowicz 4. dan oraz sensei Karol Bugała 1. dan. Wszyscy trenujący na obozie otrzymali na zakończenie specjalne dyplomy.

Podobnie, jak w tym roku jedziemy w to samo miejsce latem, gdzie byliśmy na Letniej Akademii Karate 2014 (Jarosławiec nad morzem, 1-11 sierpnia 2015 r.), tak istnieje duża szansa, że  przyszłą zimę znowu spędzimy w tym hotelu w Wiśle.

Poniżej zdjęcia zimowe. Jak zwykle kliknij w miniaturę i jeszcze raz później kliknij, żeby w pełni powiększyć zdjęcie.