Bez kategorii, NOWOŚCI, OBOZY

I część zdjęć z Letniej Akademii Karate

 

Letnia Akademia Karate

Letnia Akademia Karate 2016 odbyła się tradycyjnie w pierwszej połowie sierpnia w ładnym, zadbanym, położonym 150 m od morza ośrodku wczasowym w Jarosławcu. Uczestniczyło w niej bardzo dużo rodzin ćwiczących karate. Tzn. nie wszyscy rodzice trenują w czasie roku szkolnego w Warszawskim Centrum Karate (praca, obowiązki), ale znakomita większość z nich trenowała na tym obozie letnim.

Obok trenujących w Centrum było obecnych 12 karateków z Brodnicy i Rypina, ćwiczących na co dzień u renshi Bartłomieja Bielickiego 3. dan. On sam ma malutkie dziecko i nie mógł stawić się w tym roku na zgrupowaniu. Także nasi brązowi medaliści z Mistrzostw Świata Karate w Kolumbii sprzed miesiąca nie mogli przyjechać na Akademię. Ale i tak było obecnych 8 czarnych pasów, z hanshi Tomaszem Piotrkowiczem 8. dan karate na czele. Opiekunem niepełnoletnich był członek ekipy „Szalonych Mieczy”, medalista z Mistrzostw Świata Spochan z Japonii, sensei Roman Żuchowicz 1. dan kodachi chanbara. Przeprowadził on kilka interesujących treningów chanbara – walki miękką bronią dla dzieci i młodzieży obecnej na obozie, a nawet dla kilkorga chętnych turystów spoza Akademii.

Pomimo nie najlepszej pogody  w tym roku obóz zaliczyć można do bardzo udanych. Wiele atrakcji w ośrodku (trampolina, karuzele, specjalny wyciąg, stoły do ping-ponga i cymbergaja, stół do bilarda, salka z materacami, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, jacuzzi, urządzenia masujące itp.) i poza nim (samochodziki, duże karuzele, koła do chodzenia po wodzie, banji, motylarium, park wodny itp.) wypełniało czas wolny między treningami. Poza treningami karate i  samoobrony dla dorosłych królowały zajęcia z chanbara i jujitsu. Każdy uczestnik Letniej Akademii Karate otrzymał pamiątkową koszulkę, a na zakończenie specjalny dyplom ukończenia obozu szkoleniowego.

Przekrój wiekowy uczestników tegorocznej Letniej Akademii Karate był imponujący – najmłodszy uczestnik miał trzy miesiące, a najstarsza uczestniczka 69 lat!

Na naszej stronie na Facebooku ukazało się już trochę zdjęć i filmików z tego obozu, ale teraz prezentujemy obszerną I część zdjęć z obozu, autorstwa Teresy Piotrkowicz. Druga opublikowana zostanie we wrześniu.

Jak zwykle, w celu maksymalnego powiększenia fotki, należy kliknąć w miniaturę i później jeszcze raz kliknąć w powiększone zdjęcie.