Bez kategorii, NOWOŚCI, TURNIEJE, WYDARZENIA

Nowe czarne pasy w Centrum

20 maja 2016 r. hanshi Tomasz Piotrkowicz 8. dan przeprowadził specjalny trening na Woli, a po nim egzamin na brązowe i czarne pasy w karate. Wśród uczestników treningu  i zdających na pasy poza studentami Warszawskiego Centrum Karate udział wzięli  instruktorzy i karatecy trenujący w klubach skupionych wokół Europejskiego Stowarzyszenia Budo. Na najwyższy stopień mistrzowski wśród zdających z powodzeniem aplikował sensei Zbigniew Pabiszczak – promowany na yondan karate (4. dan).

Wśród uczniów hanshi Piotrkowicza trenujących w Centrum sześcioro zdobyło brązowe pasy (najwyższe stopnie uczniowskie):

Patryk Hochbaum 3. kyu – najmłodszy uczestnik treningu i egzaminu (rocznik 2006),

Małgorzata Szczepańska 3. kyu – która posiada także stopnie 1. kyu w battodo i 2. kyu w chanbara,

Michał Krakus 2. kyu,

Krzysztof Krakus 2. kyu,

Michał Polak 2. kyu – reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Karate i Kobudo Światowej Federacji Budo w Kolumbii (lipiec 2016), uprawia także battodo i chanbara (wicemistrz świata drużynowy z ostatnich Mistrzostw Świata w Japonii, członek „Szalonych mieczy”),

Rajmund Kowalski 1. kyu – który ćwiczył kiedyś u mistrza Piotrkowicza w sekcji uczelnianej AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a później SGGW (obecnie trenuje z córką na Mokotowie) – poprzedni stopień 2. kyu zdobył ponad 25 lat temu!

Czarne pasy zdobyli następujący adepci Warszawskiego Centrum Karate:

Taha Jaffrjee 1. dan – student ze Sri Lanka,

Domink Karbowski 1. dan – trenuje z synem na Saskiej-Kępie,

Elżbieta Pawlak 2. dan – pomimo operacji wzroku i problemów zdrowotnych nadal systematycznie ćwiczy w Centrum,

Karol Bugała 2. dan – także reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata Karate i Kobudo w Kolumbii, uczy się też u hanshi Piotrkowicza kobudo i szermerki samurajskiej battodo w Szkole Samurajów.

W tym czasie kapitan polskiej drużyny na Mistrzostwa Świata w Kolumbii – shihandai Michał Piotrkowicz 5. dan reprezentował Polski Związek Fudokan na Mistrzostwach Europy w Rumunii. Zdobył brązowy medal drużynowo; niestety kontuzja uniemożliwiła mu start w rozgrywkach indywidualnych.

egzamin dan karate 1karate-dan-hanshi-tomasz-piotrkowicz-dominik-karbowski 1egzamin dan karate 2